Haberler

  • Vakfımızın 2021 - 2022 Eğitim Öğretim Yılı Üniversite Öğrencileri İçin Burs Başvuruları Başladı. Öğrencilerimizin www.onlineburs.com adresinden yapacağı başvuru ile değerlendirmeler yapılacaktır.
  • GENÇLİK MERKEZİ MÜDÜRÜ SİNAN AKGÜN VE ÇALIŞMALARI Dernekpazarı İlçemizde açılan Gençlik Merkezi etkinlikleri ile kısa zamanda yörede adından bahsedilir duruma gelmişti. Çevre İlçelerden oluşan takımlarla ilçemizde oluşan takımlar arasında Basketbol, Masa Tenisi maçları oynanıyordu. Güzel bahçesi ve çocuk parkı ile de ailelerle çocukların en çok uğrak yeri halindeydi. Kovit 19 Salgını nedeni ile toplu etkinliklere ara verildi. Bir süre sonra ferdi aktiviteler için tekrar faaliyete geçti. Gençlik Merkezi Müdürü SİNAN AKGÜN, hazırlayıp uyguladığı projelerle de büyük başarılara imza attı. Sinan Akgün ü tanımak ve çalışmaları ile ilgili bilgi almak üzere kendisini ziyaret ettim. Sinan Akgün, İlçemizdeki görevine 01.07.2016 tarihinde Hasan Cansız Kom Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni olarak başlayan Sinan AKGÜN 2019 yılında İlçemize kazandırılan Dernekpazarı Gençlik Merkezi Müdürlüğüne 20.03.2019 tarihinde Kaymakamlık oluru ile Müdür Vekili olarak görevlendirilmiştir. Bu görevlendirilme akabinde 19.08.2019 tarihinde Bakanlık görevlendirmesiyle görevine devam etmektedir. İlçemizde uygulanmış olan “Engelsiz Kardeşim Projesi, Dernekpazarı’ndan Okçular Tekkesine Projesi, Kaybedilmeyen Kültürün Şehri Dernekpazarı Projesi” gibi birçok projeyi kaleme almış ve uygulanması aşamasında bizzat yardımcı olmuştur. Dernekpazarı Gençlik Merkezi olarak gençlerin boş zamanlarını en iyi ve verimli bir şekilde değerlendirmeleri açısından bakanlığımız nezdinde devam eden faaliyetlerin yanında yine yerel projeler yaparak gençlerimize katkı sağlamaya onları merkezimizde ağırlamaya devam etmektedir. Aktif olarak sosyal, kültürel, sportif, gezi, ziyaret vb. faaliyetler kapsamında gençlerimizi geleceğe ışık tutan bireyler olarak yetiştirmeye onlara rehberlik etmeye çalışmakta olduğunu söyledi. Şu anki faaliyetlerini se “Merkezimizde Fitness Salonu, Kütüphane, Müzik sınıfı, Sanat sınıfı, Kafeterya, Spor sahası gibi alanlarda çalışmalar yapmakta ve tüm gençlerimize katkı sunmaktayız. Gençlerimizi her zaman kendilerini evlerinde gibi hissetmeleri adına elimizden geleni yapmaya onları merkezimizde görmek için çaba sarf etmeye emek gösteriyoruz. Güzel olan her işte var olduğumuzu belirtiriz” şeklinde sıraladı.
  • Corona günlerinden geçerken hepimiz etrafımızı ve kendimizi düşünerek davranalım. Sanki biz hastaymışız da kimseye bulaştırmaycakmışız gibi, etrafımızdaki herkesi koruyacak gibi sakınarak davranalım. Lütfen.
  • İstanbul da yaşayan Dernekpazarlıları bir araya getirip, acılarını, mutluluklarını paylaşmak,akraba, dost, komşu ilişkilerini unutmayıp , güçlendirmek, eski nesil le yeni nesli tanıştırıp kaynaştırmak ve Dernekpazarı nı İstanbul da yaşatmak amacı ile kurulan DERNEKPAZARI KÖYLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA VAKFI ( DKV ) 30 yılına ulaşmanın mutluluğunu yaşadı. Sahibi yine Dernekpazarlı olan Beylikdüzü’ndeki IŞILDAKLAR KÜLTÜR SARAYI nda 29 Şubatta düzenlenen geleneksel gece deki mutluluk görülmeye değerdi.
  • Gece DERNEKPAZARI VAKFI na (DKV) maddi kaynak sağlamak için düzenlenmiş olup, bedeli mukabili bilet temin etmeniz önemle rica olunur. VAKIF Yönetiminden tanıdıklarınız varsa onlarla yada benimle irtibata geçebilirsiniz. Lütfen bilet alarak katkıda bulunun. Dr Mustafa Güveli DKV Başkanı
  • DERNEKPAZARI MÜZİKAL TANITIM KLİBİMİZ : “HAYDE DERNEKPAZARI” 1 İYİ İZLEYİMLER DİLERİZ
  • DERNEKPAZARI’NDAN 60 ÜNİTE KAN Periyotik aralıklarala ilçemize gelen Kızılay Kan Toplama ekibi bugün de ilçemizde idi. İlçemizde bu aylar nüfusun en az olduğu aylardır.Buna rağmen Cuma namazı sonrası kan alımı başladı. Saat 18.00 kadar süren alımlar sonunda 60 ünite kan alındı. İlçe kaymakamı Murat Yıldız Kan alma ekibini ziyaret ederek çalışmaları için teşekkür etti.
  • 07.12.2019 Cumartesi günü yapılan genel kurul toplantısında seçilen mütevelli heyeti 11.12.2019 tarihinde toplandı.
  • 7.12.2019 Tarihinde Vakfımız kongresini yoğun bir katılım ile gerçekleştirdi.
  • Öğretmenler Gününün 38. Yılı 24 kasım Pazar günü saat 10.00 da Hasan Cansız Kom ÇPAL Bahçesindeki Atatürk büstüne konan çelenkle başladı.
İlk Sayfa Geri1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15İleri Son Sayfa