Haberler

  • DERNEKPAZARI MÜFTÜLÜĞÜNDEN İFTAR YEMEĞİ Hep acılı günlerde bir araya geldiğimiz Merkez Camii arkasındaki alan bu kez hayırlı bir günü yaşamak üzere Dernekpazarı halkını buluşturdu. Sponsorluğunu hemşerimiz iş adamı Fikri Kurt’ un karşıladığı iftar yemeği için Müftümüz Mülayım Bayındır, İmamlar vasıtası ve wep Sitelerinden, Diyanet Vakfı Dernekpazarı Şubesi olarak 16.05.2019 Perşembe günü akşamı verilecek iftar yemeğine herkesi davet etti. İftar öncesi imamlarımızın okudukları Kur_an_ı kerim ve ilahilerden sonra, Müftü nün yaptığı kısa selamlama konuşmasında, Sponsora, yemeği pişiren Merkez Kız Kur an Kursu aşçısına, diğer çalışmalarda emeği geçen imamlar ve iştirak edenlere teşekkür etti. İftardan ve akşam namazından sonra aynı alanda çay içilerek sohbet edildi.
  • SAĞLIKOCAĞIMIZDA NÖBET DEĞİŞİMİ 01.02.2013 Tarihinde İlçemizde Aile Hekimi olarak göreve başlayan Dr. Bülent Yazici 6 yıllık hizmet “yeter” diyerek 03.05.2019 tarihinde ilçemizden ayrıldı. Bize verdiği hizmetler için kendisine teşekkür eder,yeni görev yerinde başarılar dileriz. 16 Temmuz 2015 te Toplum ve Çevre Sağlığı Hekimi olarak ilçemize Atanan Dr.Seval Kuvvet Temmuz 2016 da eş durumundan ayrıldı. 05.02 2018 de ikinci kez Dr.Seval Kuvvet Kurt olarak aynı görevle ilçemize döndü. İlçemizden ayrılışı ile boşalan kadroya Komşu İlçemiz Of dan Kübra SARAL atandı. İlçemiz Toplum ve Çevre Sağlığı Hekimliğine Atanan Kübra Saral Göreve Başladı. KİMDİR KÜBRA SARAL ? Trabzon Of doğumlu olup,İlköğretimi Of’ta lise öğrenimimi Akçaabat’ta tamamladı. 2017 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olup ,Aynı yıl Of İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde göreve başladı. İlçemize atanan Dr. Kübra SARAL, 02.05.2019 itibariyle de Dernekpazarı Toplum Sağlığı Merkezi’ndeki görevine başladı. Kendisine başarılar dilerim.
  • BEŞ İLÇE BEŞ OKULDAN “STRES’SİZ HAVA SAHASI” ADLI TİYATRO Asrın en önemli konularından biri STRES : SINAV KAYGISI - BAĞIMLILIKLA MÜCADELE – DEĞERLER EĞİTİMİ- TÜRKÇEMİZİN DOĞRU KULLANIMI- ÖZGÜVEN VE BENLİK SAYGISI. Konularını işleyen güzel bir tiyatro gösterisi. Koordinatörlüğünü Dernekpazarı Atatürk İlkokulu Müdürü Ali Sait Abdioğlu,Müdür yardımcısı Fatma Şenocak Kasranoğlu, Rehber öğretmeni Zeynep Eyüpoğlu ve Türkçe öğretmeni Şeyma Kayanın yaptığı proje Of Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu Rehber Öğretmeni,Nurhayat Kara, Sürmene Şehit Muhammet Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi rehber öğretmeni Sultan Aygüneş,Yomra Maden Ortaokulu Rehber Öğretmeni Kübra Eroğlu ve Düzköy Hafız Mehmet Ofluoğlu ortaokulu Türkçe öğretmeni Nejla Ayvaz ın işbirliği ile 5 ilçe 5 okulun birer oyunla sahneledikleri tiyatro gösterisi 30 Nisan 2019 Salı günü saat 10.30 da Akçaabat İlçesi Şehit Samet Uslu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda sahne aldı. Yoğun ileycisi olan bu güzel etkinlik herkesin beğenisini kazandı.Program sonunda etkinlikte görev alan öğretmenler plaketle, öğrencilerde hediye ile ödüllendirildiler. Bu güzel etkinliklerde görev alanlar daima arkalarında yönetici desteğini bekler ve bu destekle farklı bir güç kazanırar.Bu güzel birliktelikte İlçelerin yönetim kadrosundan temsilci bulunmaması dikkatten kaçmadı. Mutlak uygun . Mazeretleri olduğunu düşünüyorum. Gösterdiği ilgi ve misafirperverliği için de okul Müdüresi Fatma Hanıma teşekkür ed
  • MEHMET AYAZOĞLU İL BİRİNCİSİ OLDU. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli şekilde yetişmelerini,sıgara,alkol,uyuşturucu,kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını ve Yeşilay Cemiyetinin faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi’ Gerçekleştirmiştir. Proje kapsamında Türkiye Genelinde ‘Bağımlılık ‘ konulu yarışma düzenlenmiştir. Bu yıl 9. Düzenlenen yarışmaya Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okulların ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde eğitim gören tüm okullar başvurdu Yarışmaya Ortaokullar seviyesinde Edebi Eser (şiir dalında) “HAYATA TUTUN “ adlı eseri ile katılan Dernekpazarı Atatürk Ortaokulu 8/A Sınıfı öğrencisi Mehmet Ayazoğu il birincisi oldu. -------------------------------------------- HAYATA Toplumun / kaderini / genç nesiller / yazacak. Kaderini / özgür kılan / hayata / tutunacak. Genç nesiller / hayata / dört elle / sarılacak. Yazacak / tutunacak / sarılacak / yaşayacak. Uçurum / uzak olsun / bağlanma / zehirlere. Uzak olsun / maddeler / tertemiz / bedenlere. Bağlanma / tertemiz / bir sayfa aç / kendine. Zehirlere / bedenlere / kendine / kaderine. Teslim etme / kendini / sebepsiz bir / boşluğa. Kendini / iyi tanı / yenilme / zorbalığa. Sebepsiz bir / yenilme / sürükler / karanlığa. Boşluğa / zorbalığa / karanlığa / hayata. Ucuz bir / mutlulukla / kırmayın / sevinçleri. Mutlulukla / atılır / ailenin / temelleri. Kırmayın / ailenin / hassastır / direkleri. Sevinçleri / temelleri / direkleri / hayalleri. Nefret edin / maddeden / sakın ola / içmeyin. Maddeden / ölenler var / yedeği yok / bedenin. Sakın ola / yedeği yok / alınan her / nefesin. İçmeyin / bedenin / nefesin / kefenin. MEHMET AYAZOĞLU – ATATÜRK ORTAOKULU 8 /A AÇIKLAMA: Öğrencimiz şiirinde; şiirin ilk dizelerin ilk harflerinin yukarıdan aşağı doğru sıralanışı ile anlamlı bir sözcük oluşturduğu “akrostiş” tekniğini kullanmıştır. Bunun yanında şiirin dizelerinin soldan sağa okunuşu ile yukarıdan aşağı ayrılmış bölümlerinin okunuşunun aynı ifadeyi oluşturduğu ve Türk Halk Edebiyatında “ Satranç Şiir “, batı edebiyatında ise “Palindomik Şiir” adı verilen teknikle şiirini yazmıştır.
  • Kaymakamlık ve Müftülüğün koordinesi ile gençlerimizi kahve köşelerinden kurtarıp, güzel işler yapmaya yönlendirici çalışmalardan ilki olan Merkez Camii Gençlik Faaliyetlerinin yürütüleceği yer olarak belirlenen Merkez Camii Arkasındaki yerin açılışı yapıldı.Bir süre kitap okuma ve sohbetlerin yapıldığı yer atıl durumdaydı. Yeniden düzenlenerek aktif hale getirildi. Bugün (12.04.1019)Kaymakam Murat Yıldız, Müftü Mülayım Bayındır ve Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Aşık tarafından kesilen kurdele ile açılışı yapıldı. Açılışa İştirak edenlere çay ve pasta ikramında bulunuldu.İlçe Müftümüzle Kaymakamımız tarafından yapılan çalışmalarla ve yapılacak etkinliklerle ilgili açıklamalardan sonra en Hazırlanmasında en büyük katkıyı sağlayan iş adamımız Fikri Kurt adına Merkez İmami İsmail Hakkı Topal ile işçilikteki katkısı nedeni ile Muhammet Akyol' a teşekkür belgeleri verildi. SAĞLIKTA ERKEN TEŞHİS Sağlık teşkilatımızın OTİZM de ve diğer hastalıklardaki belirtilerle erken teşhisin önemi çalışması yapılarak broşürler dağıtıldı. _________________________________________________________________________________ OKUL AİLE BİRLİĞİNDEN KERMES Okul aile birliği okul ihtiyaçlarına destek amaçlı düzenlediği kermes Belediye binası altında açıldı.
  • ABDULLAH EKŞİ SOMA BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI OLDU. Dernekpazarı İlçemizin Merkez Mahallesinden İş adamı Abdullah Ekşi uzun zamandır yaşadığı Soma ilçesinde çalışkanlığı ve güzel davranışları ile ilçede kendini kısa zamanda kabul ettirip her alanda aranan kişi oldu. Siyası hayatta da başarılarının İlçeye katkı sağlayacağını anlayan Soma Halkı O nu kendilerinden biri kabul edip, Belediye Meclis Üyeliği, Manisa İl Genel Meclisi Üyeliği gibi aktif görevlerle ödüllendirdi. 31 Mart 2019 Mahalli seçimlerinde Başkan seçilen Ali Tulup un ilk meclis toplantısında Belediye Başkan Yardımcısı seçilen hemşerimiz Abdullah Ekşi yi tebrik eder, başarılarının artarak devam etmesini dileriz.
  • 01/01/1957 yılında Dernekpazarı Yenicami Mahallesinde doğan Cevdet Cemal Çıkrık İlkokulu aynı yerde bitirdikten sonra sırasıyla ,Samsun, Trabzon ve İstanbul Fatih İmam Hatip Lisesinde okudu 1975-1976 yılında buradan mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Yüksek İslam Enstitüsünü kazanarak 1979-1980 yılında Enstitüden mezun oldu. Bir müddet serbest çalıştıktan sonra 1983 yılında kısa bir süre imamlık görevi yaptı. Aynı yıl açılan Müftülük-Vaizlik sınavını kazanarak meslek hayatına başladı. Bolu il Müftü yardımcılığı ,,Kırşehir ili Kaman ilçesine Vaiz olarak atandı. Bu görevde 1987 yılına kadar devam etti. Aynı yıl uygulanan rotasyon neticesinde Malatya İli Akçadağ İlçe Müftülüğüne atandı. Buradaki 1991 yılında ayrılıp Ankara İli Gölbaşı İlçe Müftülüğüne Vaiz olarak kendi isteği ile atandı. Bu görevi 1994 yılına kadar devam etti. 1993 yılında Arapça lisan okulunu bitirdi. 1994 yılında Kırşehir İli Akpınar İlçe Müftülüğüne atandı. Buradaki görevini 1999 yılında tamamladıktan sonra Ankara ili Akyurt İlçe Müftülüğüne atandı. Burada da 9 yıl görev yaptı ve 2008 yılında İlçe statüsüne kavuşan Ankara ili Pursaklar İlçe Müftülüğüne atandı. Burada Müftülük hizmet binası ve Yatılı Hafızlık Kur’an Kursunu tamamlayıp örgün eğitimde hafızlık projesinin müstakil ortaokulunu Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile birlikte sadece hafız olabileceklerin okuyacağı bir proje okulu şeklinde açılışını sağladıktan sonra 2015 yılında Sakarya İli Adapazarı İlçe Müftülüğüne atandı. 12 Nisan 2019 tarihli Resmi Gazete deki atama kararı ile Yalova İl müftülüğüne atanan hemşerimiz Cevdet Cemal Çıkrık' a başarılar dileriz.
  • Nüfusunun çoğunluğu İstanbul da yaşayan Trabzon’un Dernekpazarı İlçesi aralarındaki bağların kopmayıp, birliktelik ve kaynaşmayı sürdürebilmek için kurdukları DERNEKPAZARI KÖYLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA VAKFI (DKV) olarak kısa zamanda gelişip büyüdüler. Haznedarda ki geçici yerlerinden sonra aldıkları beş katlı binada çalışmalarını hızlandırdılar.255 üniversite öğrencisine burs veriyor, Dernekpazarı Merkez Kız Kur-an Kursu nun tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.Gençlik kollarının değişken aktiviteleri ile (Geziler-Yemekli ve kahvaltılı toplantılar- Mahalleler arası spor yarışmaları-Futbol turnuvaları,Kermesler,Halk oyunları kursları-Kalandar geceleri- Tuzlu ekmek geleneği gibi) birbirlerini tanıma kaynaşma- geçmişi geleceğe taşıma da etkin rol oynamaktadır. Vakıf İstanbul daki diğer sivil toplum örgütleri ile ilişkilerini sürdürmekte, hasta ziyaretleri yapmaktadır. Vakfın 5 .katında her gün yöresel yemeklerle memleket dışında yaşayanların damak tadını yaşatmaktadır. Ramazan boyu iftar yemekleri ile de Dernekpazarlıları bir araya getirme geleneğini sürdürmektedir. Her yıl düzenlediği geleneksel yıllık toplantısını yoğun bir katılımla Beylikdüzü’ndeki Işıldaklar Düğün Salonunda gerçekleştirdi. İstanbul un gözde mekanlarından her türlü etkinliği başarı ile gerçekleştirecek fiziki ortama, kaliteli hizmete ve deneyimli personeli olan iş yeri sahibi Dernekpazarı Akköse Mahallesinden Cemal Işıldak : “İlçeme hizmet için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım ve bundan gurur duyarım. Tüm hemşehrilerimizi en iyi bir şekilde ağırlayabileceğimizin bilinmesini isterim.” Dedi.
  • Çok değerli Dernekpazarı’lı hemşerilerim hepinizi saygıyla selamlıyorum. Dernekpazarı’nda yürütmekte olduğumuz kentsel dönüşüm ve dış cephe giydirme projeleriyle ilgili sizlere biraz bilgi vermek istiyorum. Bildiğiniz gibi 2017 yılının şubat ayında Dernekpazarı Belediyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ ortaklaşa bir kentsel dönüşüm Projesi başlatmıştık. Bu kapsamda yapmış olduğumuz çalışmalarda proje maliyeti çok yüksek çıktığından projeyi etaplar halinde yapmaya karar verdik. İlk etapta yeni yapılmış sağlam binaların dış cephelerini giydirerek yöresel mimariye uygun hale getirmeyi planladık. Daha sonra rezerv alanlarımızda toplu konut yaparak dönüşüm de yıkılacak binalardan açığa çıkan konut ihtiyacını karşılamayı hedefliyoruz. Üçüncü etap olarak eski yapıları yıkıp yöresel mimariye uygun bir Dernekpazarı oluşturmayı hedefliyoruz. Sizleri dış cephe giydirme projesi ile ilgili biraz aydınlatmak istiyorum. DOKAP (Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı) ile yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde Dernekpazarı’ndaki binaların dış cephelerini yöresel mimariye uygun olarak giydirmeyi planladık. DOKAP’a sunmuş olduğumuz projemiz kabul edilerek 1.500.000 TL kaynak aktarıldı. Biz de bu kapsamda 22 binanın dış cephe giydirme projesini hazırladık. Hazırladığımız projeye uygun ihale dokümanlarını ve şartname çalışmalarını yürütmekteyiz. Teknik şartnameler bitmek üzere. Çok yakın bir zamanda ihale yapılabilme aşamasına gelmiş olacağız. 2019 yılı içinde projeyi ihale edip bitirmeyi planlıyoruz. Dış cephe giydirme projesi yürürken biz TOKİ ile konut yapım çalışmalarını da yürüteceğiz. İnşallah Dernekpazarı’nı güzel bir görünüme kavuşturup turizm merkezi haline getirmeyi planlıyoruz. Yapmış olduğumuz çalışmalardan bazı örnekler
İlk Sayfa Geri1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15İleri Son Sayfa