Etkinlikler

  • İstanbul da yaşayan Dernekpazarlıları bir araya getirip, acılarını, mutluluklarını paylaşmak,akraba, dost, komşu ilişkilerini unutmayıp , güçlendirmek, eski nesil le yeni nesli tanıştırıp kaynaştırmak ve Dernekpazarı nı İstanbul da yaşatmak amacı ile kurulan DERNEKPAZARI KÖYLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA VAKFI ( DKV ) 30 yılına ulaşmanın mutluluğunu yaşadı. Sahibi yine Dernekpazarlı olan Beylikdüzü’ndeki IŞILDAKLAR KÜLTÜR SARAYI nda 29 Şubatta düzenlenen geleneksel gece deki mutluluk görülmeye değerdi.
  • DERNEKPAZARI MÜFTÜLÜĞÜNDEN İFTAR YEMEĞİ Hep acılı günlerde bir araya geldiğimiz Merkez Camii arkasındaki alan bu kez hayırlı bir günü yaşamak üzere Dernekpazarı halkını buluşturdu. Sponsorluğunu hemşerimiz iş adamı Fikri Kurt’ un karşıladığı iftar yemeği için Müftümüz Mülayım Bayındır, İmamlar vasıtası ve wep Sitelerinden, Diyanet Vakfı Dernekpazarı Şubesi olarak 16.05.2019 Perşembe günü akşamı verilecek iftar yemeğine herkesi davet etti. İftar öncesi imamlarımızın okudukları Kur_an_ı kerim ve ilahilerden sonra, Müftü nün yaptığı kısa selamlama konuşmasında, Sponsora, yemeği pişiren Merkez Kız Kur an Kursu aşçısına, diğer çalışmalarda emeği geçen imamlar ve iştirak edenlere teşekkür etti. İftardan ve akşam namazından sonra aynı alanda çay içilerek sohbet edildi.
  • Dernekpazarı Vakfı Dayanışma Gecesi 02.03.2019 Saat 19:00-23:00 tarihinde Işıldak Kültür Sarayı Grand Salonu 19:00 Program Kültürel çalışmaların tanıtımı Yöresel sanatçılarımızın programı. Yakup Atalay Seyfettin Çakıral Nuray Aksoy Hüseyin Fındıkoğlu Tahsin Terzi ve Orkestras 23:00 Kapanış Açıklamalar: Gece vakfa gelir sağlamak ve vatandaşlarımızı bir araya getirmek için planlanmıştır. Salona biletsiz giriş olmayacaktır. Gece de yerlerin % 50 i numaralı olacaktır. %50 si numarasız ve gelme sırasına göre oturulacaktır Gecede kültürel programlar ön planda olacaktır. Yöresel sanatçılarımızın kısa performansları olacak ve horon oynamaya vakit ayarlanacaktır. Gecemizde vakıf çalışmaları ve ürünleri sunulacaktır. Nihat Cemil Mangan DKV. Başkanı
  • Değerli Dernekpazarlı hemşehrilerimiz Trabzon'un fethinin 557. yıl dönümünde sizleri Yenikapı etkinlik alanına bekliyoruz. 20-23 Eylül günlerinde Dernekpazarı Belediyemiz Yenikapı Etkinlik Alanında stant açacaktır. Dernekpazarı Vakfı olarak biz de Belediyemizin stantında yerimizi alacağız. Hepinizi bekliyoruz.
  • RAMAZAN AYI HAZIRLIKLARIMIZ BAŞLADI Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetimiz, Kaymakamımız Murat YILDIZ başkanlığında; üyeler Belediye Başkanı Dr.Mehmet AŞIK, Milli Eğitim Müdürü Cevdet Hacıbektaşoğlu , Mal Müdürü Mehmet KURŞUNOĞLU, İlçe GTH Müdür V. Cengiz ŞENOCAK, İşadamı Mehmet ÇIKRIK, Muhtar Ömer Buyuk , Muhtar Rasim TÜRK ve Vakıf Müdür V. Muhammed SANDIKÇI’nın katılımı ile toplanarak: Evlerinde yemek yapmak konusunda fiziksel açıdan yoksun olan vatandaşlarımız başta olmak üzere ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımıza Ramazan ayı boyunca iaşe yardımı yapılması için detaylı karar aldı ve çalışmalara başlandı.
  • Dernekpazarı vakfında 2 Mayıs 2018 Çarşamba günü B&M Zeytincilik sponsorluğunda düzenlenmesi planlanan ödüllü Masa Tenisi Turnuvasının Şartnamesi
  • Dernekpazarı Vakfımızın Lokalinde Günebakan Köyü Derneğinin ev sahipliğinde Güngören'de bulunan Trabzonlu dernekleri kahvaltı programında bir araya getirildi.
  • Hololular Frankfurt´u Salladı Geçti! Fahri Düzenli Yurt içinde olduğu gibi Yurt dışında da yaşayan Dernekpazarlılar birbirleri ile ilişkilerini devamlı sürdürmektedirler.Gurbette bir araya gelmek silai rahim kadar anlamlıdır. Merkezi Frankfurt’ta olan Hololular Derneği 2000 yılından beri har yıl paskalya şenliklerini fırsat bilip bir raya gelerek hasret gidermekte, sosyal aktividelere yer vermektedirler. Trabzon/ Dernekpazarı İlçesinin Çalışanlar, Çayırbaşı, Günebakan, Ormancık, Taşçılar, Tüfekçi ve Yenice köylerinden (Büyükşehir olduğumuzdan Mahalle ye dönüştüler.) oluşan Avrupa Holo Birliği Almanya´nın Frankfurt şehrinde buluştu. Avrupa Holo Birliği´nin düzenlediği 17. Birlik ve Dayanışma gününde Hololular Avrupa´nın farklı kentlerinden üç günlüğüne her sene olduğu gibi Paskalya tatilinde bir araya geldi. Frankfurt Şehrinde düzenlenen Avrupa Holo Gecesi her sene olduğu gibi Avrupa´da yaşayan tüm Hololulardan büyük ilgi gördü. 2000 Yılında kurulan Avrupa Holo Birliği, toplantısına Türkiye´den Eski Milletvekili Sayın Dr. Süleyman Gündüz ile eşi Hacer Gündüz, sponsor olarak katkıda bulunan Fikri Kurt, Ahmet Kılıç, Muhammet Yılmaz, Müslüm Kahveci ve Ahmet Bayka´yı ağırladı. Gecenin açılış konuşmasını yapan Başkan Fatih Bay Programa katılanlara teşekkürlerini iletti. Gecenin devamında sunuculuğu Hakan Ortatepe yaptı. Geceye katılan Karadeniz müziğin güçlü ve otantik sesleri Anıl Yılmaz, Azam Yılmaz, Sedat Keskin, Serkan Türker ve Onur Atmaca programa renk kattı. Eğlencenin ardından Hessen Karadenizliler Derneği Başkanı Sayın Sedat Travacı tarafından Başkan Fatih Bay´a teşekkür plaketi verildi. Ayrıca sponsor olarak katkıda bulunan Ahmet Akgül, Fuat Topaloğlu, Burhan Dereli, Cengiz Ayyıldız, İhsan Sevinç, Mecit Çolak ve Serbay Birinci, Türkiyeden destek veren işadamları Fikri Kurt, Ahmet Kılıç ve Hasan Bayka´ya teşekkür edildi. Gecenin son bölümünde yeni yönetim oybirliği ile belirlendi. Yeni yapılan secimde üyeler ,Burhan Dereli Başkanlığında ile devam etme kararı aldı. Konuşmada birlik, beraberlik çağrısı yapan yeni başkan, gencleri kültürel faaliyetlere teşvik etmenin gerektiğini özellikle belirtti. Avrupa Holo Birliği, gelecek senelerde ki Kültürel buluşmaları özellikle Dernekpazarı Köyler, Çaykara, Beşköy, ve Karadeniz Milletine açarak Kültürel buluşmaları gerçekleştirmeye karar almıştır ve bütün Karadeniz kültürünü yaşamak isteyenleri gelecek sene Paskalya tatilinde bekliyorlar. Bir sonraki 18. Avrupa Holo Birliği programı 30 Mart - 01 Nisan´da düzenlenecektir. Seçim Sonunda: Burhan DERELİ: Başkan Fatih BAY: Başk Yard Davut BIYIK: Halkla İlişkiler Hasan YILMAZ: Halkla İlişkiler Bayhattin ZENGİN: Muhasebe Hakan ORTATEPE: Sekreter Serbay BİRİNCİ: Gençlik Kolları Sedat KESKİN: Türkiye Temsilcisi Cengiz AYYILDIZ: İsviçre Temsilcisi Enver ALTUNCU: İsviçre Temsilcisi Fatih TEL: Basın Danışmanı
  • GÜNGÖREN TRABZONLULAR DERNEĞİ'NİN düzenleyeceği 14 / Mayıs / 2017 Pazar günü Piknik organizasyonuna Dernekpazarlı ve Tüm Trabzonlu hemşehrilerimiz'i pikniğe bekliyoruz Güngören'de bulunan tüm Trabzonlu hemşehrilerimiz davetlidir. Güngören belediyesinin araçlarıyla ücretsiz olarak piknik alanına gidilecektir. Piknik yeri Kemerburgaz Aziz Paşa mesire alanında olacaktır. Pikniğe katılmak isteyenlerin bana ulaşarak gelecek kişilerin telefon numarası ismi ve kaç kişi olduklarını bildirmeleri gerekmektedir. Kıymetli hemşehrilerimiz, birlik ve beraberlik içinde olmak için piknikte hep beraber horon'da birleşip el ele bizlerin büyük bir aile olduğumuzu herkese gösterme zamanı geldi. Dernekpazarlı ve Trabzonlu hemşehrilerimiz sizleri 14 Mayıs 2017 pazar günü piknik alanımıza bekliyoruz. Not:Piknik için herkes kendi ihtiyacı olan malzemeleri kendisi getirecek. Piknik alanında çeşitli oyun ve yarışmalar düzenlenecek ayrıca çekiliş yapılacak ve çekiliş sonucuna göre hediyeler verilecektir. Aracı olmayanlar için servisler kaldırılacaktır bilgi için irtibat:Yılmaz Ayyıldız 0542 459 66 61 .
  • Dernekpazarı Vakfı Kültür Gecesi Kanal T'de canlı yayınlanacak ! Bilet temin edemeyenler için Kültür Gecemizde bilet satışımız olacak !
İlk Sayfa Geri1 2İleri Son Sayfa