Vakıf Hizmetlerinde Yeni Dönem 2015-2016

Ahmet Aktürk
Ahmet Aktürk 28 Ekim 2015 - Bu Makeleyi 1867 kişi okudu.

Merhaba sevgili dostlar...

Uzun bir aradan sonra yeni bir dönem ve yeni bir siteyle beraber yeni yazılarımızla, sizinle birlikte olmanın heyecanı ve muhtuluğuyla, herkesin Allah yar ve yardımcısı olsun...

Bildiğiniz gibi 2014 yılı sonlarına doğru vakıfta başlatılan  yeni yapılanmayla birlikte birçok faliyetlere ve yeniliklere imza atarak  2015 yılının sonuna doğru gelmek üzereyiz. İnşallah bu yenilikler hız kesmeden yeni dönemdede vakfımıza  bir ivme kazandırarak faliyetlerini devam edecektir. Yaklaşık bir yıl içerisinde  neler yaptık, neleri başardık, neleri yapamadık, neleri eksik yaptık, kısaca  bunları sizlere aktarmak isitiyorum..

İlk önce hızlı bir şekilde mahalle (köy) meclisini oluşturmaya çalıştık, her mahalleden (köylerden) en az ikişer kişilik temsilcilerle beraber her hafta çarşamba günleri aksatmadan toplantılar yaptık. Bu toplantıların en büyük faydası, ilçe halkımızın tanması ve güçlü arkadaşlık bağlarının oluşmasına vesile olmuştur. Bu toplantılarda hararetli tartışmalar ve istişareler  neticesinde bölge insanımıza daha fazla nasıl faydalı olabileceğimiz ve yapmamızın gerekliliği sonucu ortaya çıkmıştır. Bizlerde bu doğrultuda yeni kararlar alarak ve yeni değerlendirmeler yaparak vakfımızın  bünyesinde birçok yeniliğe imza attık. İsterseniz bu kararları ve yenilikleri maddeler halinde sıralayalım...

1-MAHALLE MECLİSİNİN OLUŞTURULMASI: Yukardada belirtiğim gibi  mahalle meclisini oluşturarak daha çok bölge insanımızın katılımını sağlayarak vakıf bünyesinde yapılaçak olan faliyetlere katkı sağlamak...ve bunu nispeten başardık,inşallah ileriki zamanlarda dahada verimli halde yapılanma devam edeçektir.

2-KERMES: Her yıl aksatmadan vakıf bünyesinde ünüversite öğrencilerin burslarına harcanmak üzere kermes düzenlemek..ve nitekim birincisini  mayıs içerisinde 15 gün süren başarılı bir kermez düzenledik..manevi ağırlıklı verimli bir kermes olduğu kanaatindeyim..

3-FUTBOL TURNUVASI..Yine geleneksel hale getirmek kararıyla her yıl kendi bölgemiz gençlerinin ve köylerimizin katılımıyla yılda en az bir defa futbol turnuvası düzenlemek. Çok şükür onun birincisini yaklaşık 120 kişilik bir futbol ordusuyla başarılı bir şekilde yaptık ve şimdide ikincisinin yapılması için son aşamaya gelindi..

4-BAĞIŞ: 1361 Mesaj hattı  oluşturarak yapılan bağışlarla  vakfımıza ciddi gelirler edilmiştir..İnşallah bu ileriki zamanlarda daha kurumsal bir hal alarak vakfımıza ciddi kazançlar sağlayaçaktır..

5-KAHVALTI PROGRAMLARI..Belirlenen tarihde  ve belirlenen köyün hafta sonları vakfımızda kahvaltı organizasyonlar yaptı...bundan sonrada rutin bir şekilde devam edeçek inşallah..

6-ÖĞRENCİLERLE TOPLANTI...Özellikle ünüversitede okuyan öğrencilerimizi zaman zaman  vakıfa davet ederek "kariyer planlaması" adı altında sobet ve kahvaltı proğramları  düzenlendi..yine aksatmadan devam etmesi gereken  kararlardan birisi..

7-ATICILIK KURSLARI: Pazar günleri yaklaşık 2 saat süren profösyönel eğitmen tarafından atıçılık falyetinin yapılması..burdan gelen bir miktar gelirin vakfa aktarılması ve sonderece zevli ve keyfli bir etkinlik..

8-EĞLENCE PROGRAMLARI: Vakıfta her çarşamba akşamı yöremiz sanatçılarının ve amatör sanatcı kardeşlerimizin  organizasyonuyla bölge insanımıza proğramlar yapması.özellikle horna hasret kalanlar için çok etkili bir organizasyon..

9-HORON VE KENENCE KURSLARI: İnşallah  bunuda en kısa zamanda faliyete geçirip özellikle  gençlerimizin  külürüne sahip çıkmasını sağlamak.bunuda başaracağız inşallah..

10-GECE PROGRAMI...Daha önce zaman zaman yapılan fakat belli bir düzen içerisinde yapılmadığı için çokta etkili olmayan yöremiz insanının senede bir defada olsa kültür ağırlıklı bir gece proğramının yapılması kararının alınması.İnşallah birincisini 9 oçak 2016 tarıhinde Bağcılar belediye halk halk sarayında gerçekleştireceğiz. Daha çok bölgemiz insanını ve yöresini tanıtan yöremiz sanatçılarından oluşan kültürel bir proğram..inşallah bunuda yapaçağız....

11-HANIMLAR KOMİSYONU: Vakfımızda belirlenen tarihlerde bayanların  çeşitli  konular ve etkinklerle ilgili proğramlar düzenlenmesi için en kısa zamanda hanımlar komisyonunun kurulması kararının alınması...

12-MESLEK GRUPLARININ OLUŞTURULMASI: İlçemize ve bölgemiz insanının  Türkiye ve yurtışında ve ülkemizin tüm bölglerinde  görev yapan tüm meslek  gruplarının oluşturulması özellikle(sağlık ve hukuk alanında olmakla beraber,öğretmenlik,resmi kurumlarda çalışanlar.tiçaret,inşaat sektörü vb gibi bir çok meslekte çalışanları belirlemek..

13-BURSLAR: Ve tüm bu  faliyetlerin oluşmasına vesile olan ana damar öğrencilerimiz...nerdeyse ağırlıklı olarak her şey öğrencilerimiz için...bu uzun olduğu için ayrı bir makale yazılaçak bir konu..onun için bunu kısa kesiyorum.. başka bir zamana inşallah...

VE...Hasta ziyaretleri,esnaf ziyaretleri,resmi kuruluş ziyaretlerinin yanı sıra yeni faliyet alanlarının  bulunması,vakfımıza gelir getireçek alanların yaratılması,daha çok insanlarımıza ulaşmak için yapılaması gerekenler,vkıf binamızın dizayın edilmesi,vakıftan kopuk olan köylerin vakfa entekresi,köylerin vakıf adına bir hareket etmesi,her köyün vakıf kontrolünde dernekleşmesi, gibi bir çok konuyu yeni yönetim ve yeni dönemle birlikte vakıf faliyet proğramları oluşturmaya çalışılaçak inşallah..

Şimdilik bu kadarla yazımı bitireyim.İnşallah bundan sonraki yazımda yapılamayanlarıda yaparak sizleri elimden geldiği kadar bilgilendirmeye çalışaçağim...

SELAM VE DUA İLE   Kalın sağlıcakla.

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır..
Herhangi bir yorum yapılmadı, ilk yorumlayan siz olun!