Olağan Genel Kurul Sonuçlandı

Burak Altuncu
Burak Altuncu 06 Aralık 2015 - Bu Makeleyi 1427 kişi okudu.

Vakfımızın yapılması planlanan genel kurulu, dün akşam ( 5 Aralık 2015 ) saatlerinde Güngören’de bulunan vakıf binasında yapıldı.

 

Önceki dönemde ( 2013-2015 ) yapılan çalışmalar katılımcılara anlatıldı. Çalışmaların anlatılmasının ardından denetim raporları sunuldu. Daha sonra yeni yönetim kurulu ve denetleme kurulu yöneticileri seçildi. Yönetim kurulu, önümüzdeki günlerde bir araya gelerek görev dağılımını yapacağını söyledi.

 

Dernekpazarı Köyleri Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Cemil Mangan vakfın yürüttüğü çalışmaların, organizasyonların, öğrenciler için toplanılan bursların önemine değindi ve yeni dönemin de aynı şekilde kaldığı yerden devam etmesini temenni etti.

 

Yönetim Kurulu Asil Üyelerinden, Uz. Dr. Mustafa Güveli’ye de söz verildi. Güveli, 2013-2015 yıllarında gerçekleştirdikleri çalışmalar, faaliyetler ve verilen burslar hakkında bilgilendirmeler yaptı.

 

Olağan genel kurulda, dilek ve temenni kısmında katılımcılardan Dr. Behçet Kara söz aldı. Dr. Kara, ortaya başarılı işlerin konulduğunu söyledi. Bu işlerde emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu ve vakfın çalışmalarına bundan böyle daha çok destek olmaya çalışacağını söyledi. Yine bu bölümde söz alan bir diğer katılımcı, Holo Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Çömlek; yapılan seçimin hayırlı olmasını diledi ve vakfa çalışmalarından dolayı teşekkürlerini sundu.

 

Yapılan genel kurula, Trabzon Dernekpazarı İlçesi Belediye Başkanı Dr. Mehmet Aşık da katıldı. Kısa bir konuşma yapan Sayın Aşık, ‘’  Vakfın çalışmalarını başarılı bulduğunu, bu başarılarının artarak devam etmesini umduğunu ‘’ söyledi. Konuşmasına devam eden Sayın Belediye Başkanı Dr. Mehmet Aşık , ‘’ Vakfın çalışmalarında aktif rol oynamak için illa vakfın yönetiminde olmanın gerekmediğini, dışarıdan gereken desteğin sağlanmasının lazım olduğunu, bu işlerin bir iki kişi ile yürüyecek bir iş olmadığını ‘’ dile getirdi. Son olarak da yeni seçilen yönetime başarılar diledi.

 

2015-2017 yıllarında vakfın çalışmalarını yürütecek ekip ise şöyle oldu;

       Yönetim Kurulu

Asil Üyeler

Cemil Mangan

Fikri Kurt

Mustafa Güveli

İsmail Karaoğlu

Muzaffer Kişmiroğlu

Necati Coşkun

Ahmet Aktürk

Cihangir Ayyıldız

Yedek Üyeler

Bilal Çıkrık

Musa Çömlek

Mehmet Mangan

Muhammet Benzer

Abdullah Çelik

Ali Yazıcı

Erkan Yazıcı

Fatih İlhan

       Denetleme Kurulu

Asil Üyeler

İdris Keskinci

Ahmet Kılıç

Mehmet Kaptan

Yedek Üyeler

Yahya Ayyıldız

Mehmet Cemal Türk

Eşref Yiğit

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır..
Herhangi bir yorum yapılmadı, ilk yorumlayan siz olun!