Öğretmenevi Açılsın

Fahri Düzenli
Fahri Düzenli 18 Eylül 2014 - Bu Makeleyi 7572 kişi okudu.

KAYMAKAMLIK MAKAMINA
DERNEKPAZARI

İlçemizde bulunan Öğretmenevi uzun yıllar sosyal etkinliklerde hizmet sunmanın yanında okullarımıza atanan bekar öğretmenlerin konut ihtiyacını çözdü.

Yaz aylarında memlekete gelen vatandaşlarımızdan bir bölümü oturulamaz durumdaki evleri yerine Öğretmenevinde konaklamayı tercih etti. Turizm alanında dünyaya adını duyuran Uzungöl’ e gelip yer bulamayanlar için de ilk başvurulan yer oldu.Ayrıca ilçemizde otel olmadığı için zaman zaman otel ihtiyacına da cevap verdi. Ve son yönetici kadrosu ile ilçe yöneticilerinin uyumsuzluğu nedeniyle görevden alınan müdürün mahkeme kararıyla geri dönmesine imkan bırakmamak için kapatıldı. İlçemizden ‘İl’e yapılan kapatılma isteğine de “Kalan kimse yok. Zarar ediyor.” Gerekçesi neden konuldu. Valilik te İlçemizden giden talep üzerine kapatılmasına karar verildi.

Öğretmenevimizle ilgili resmi kayıtlar incelendiğinde: Kapatıldığında zarar etmediği hatta açılışından itibaren en çok kar yaptığı yıl olduğu görülecektir.

Atıl durumda olan Öğretmenevimizde Lokal dışında 100 kişiye hizmet verebilecek iki ve üç yataklı odaları her geçen gün işlev kaybına uğramaktadır.

İlçemizde bekar memurların kalabileceği konut yok. Otel yok. Misafirhane yok. İlçeye gelen memurlarımızı, konuklarımızı barındırıp ilçe dışına göndermemek için Öğretmenevinin mutlaka açılıp bu alanda hizmet vermesini ve çürümekten kurtarılmasını istiyoruz.

Gereğini saygıyla arzederiz.11.09.2014

145 imzalı bu dilekçe kaymakamlık dışında AK PARTİ İl başkanlığına ve Milli Eğitim Bakanlığına fax landı
 

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır..
Herhangi bir yorum yapılmadı, ilk yorumlayan siz olun!